Прийом металобрухту в Кам'янці-Подільському

Прийом металобрухту в Кам’янці-Подільському.

КомпанияАдрес и маршрут на картеТелефон (нажмите чтобы позвонить)
Укр-Евровул Індустріальна 1а0671116511
Колірмет-06Першотравнева 7а0673100300
Прийом металуГолосківське шосе 10980006070, 0676108059

У останні роки (або навіть десятиріччя) екологічна тема набрала широких обертів. Вона стосується, в тому числі, максимально можливого повторного використання будь-яких ресурсів, до яких, звичайно, відноситься і метал.

Средние цены на металлолом в Украине

МеталлЦена
Черный металл7,1 грн/кг
Медь230 грн/кг
Бронза, латунь135 грн/кг
Латунь, стружка125 грн/кг
Алюминий40 грн/кг
Нержавейка45 грн/кг
Свинец40 грн/кг
В таблице показаны средние цены на лом металлов по Украине состоянием на 16 февраля 2022 года. В каждом конкретном пункте приема они могут отличаться в одну или другую сторону.

Чому треба здавати металобрухт

По-перше, це, як вже сказано вище, здача металобрухту досить допомагає зберегти навколишнє середовище. Металічний предмет можна просто викинути — тоді його вантажівкою відвезуть на звалище, де він пролежить дуже і дуже багато часу. Так збільшується територія звалищ, що, звісно, не є добре

А якщо цей самий предмет відвезти не на так званий полігон відходів, а до спеціалізованого пункту прийому, то звалище більше не стане.

Одночасно для використання одної і тієї самої кількості готового металу потрібно буде менше руди. Це саме за рахунок того, що відбувається здача металобрухту. Так вдається зберегти руду для наступних поколінь не розробляти (поки що) нових родовищ.

Також, металобрухт — це досить вигідно, Саме коли їм заміняють корисні копалини (ту ж руду). Це позитивно впливає і на ціну будь-якого виробу, в якому є метал (молоток, колісний диск, холодильник, блок кондиціонеру тощо).

Класифікація металобрухту

Найпростіше розподіляти увесь брухт лише на три основні види.

  • брухт чорних металів;
  • кольорових металів;
  • дорогоцінних металів.

Проте, це аж ніяк не все. Кожна з цих категорій має багато підвидів. Державний стандарт, який регулює це питання, містить досить детальний опис критеріїв, за якими слід відносити конкретний брухт до того чи іншого виду. Серед цих критеріїв:

  • розмір;
  • вид;
  • форма;
  • наявність корозії, бруду тощо.

Наприклад, стара раковина і корпус системного блоку зроблені зі сталі. Але виді брухту у них зовсім різні. Саме тому, цілком можливо, буде відрізнятися і сума за кожну одиницю ваги (кілограм, тонна), яку отримає здавач.

Сортування

Первинним сортуванням обов’язково займається співробітник пункту, який приймає металобрухт від «роздрібних» здавачів. На подальших етапах шляху, що проходить брухт безпосередньо до металургійного комбінату, ця сировина також буде проходити огляд і сортування.

Але, у зв’язку з тим, що при роботі з великими партіями, просто неможливо детально оглянути абсолютно кожний шматок металу, стандартами завжди допускається деякий відсоток і того брухту, що фактично відноситься до інших видів. Чим менше буде цей відсоток фактично — тим краще.

Тому що саме «правильний» метал з мінімальним вмістом сторонніх домішок, що не відповідають «рецептурі» конкретного сплаву, ціниться вище, ніж той, де цей вміст більше.