Прийом металобрухту в Івано-Франківську.

КомпанияАдрес и маршрут на картеТелефон (нажмите чтобы позвонить)
Віталійвул. Макухи 4а 0678073299
ТОВ «Укрметгруп»с. Хриплин вул. Елеваторна, 14а0958563744
ІННОКСм. Калуш, вул. Б.Хмельницького 770500880594
Міша-0684684800
Михайло-0978355675

Літні (та навіть просто не дуже молоді) люди багато розказують історій про часи, коли навіть школярі збирали вторинну сировину (в тому числі, звісно, металобрухт), а отримували за це щось на кшталт дипломів чи подорожі до якогось дитячого табору.

Зараз ситуація зовсім інша. Та й країни тієї давно вже нема. Здачею металобрухту не тільки в Івано-Франковську, а й взагалі, усюди, займаються не лише школярі чи студенти. Будь-хто, хто забажає, може принести або привезти таку цінну вторинну сировину. Співробітник проведе зважування, визначить, брухт якого саме це металу є і, відповідно діючих цін на металобрухт в конкретному місці, виплатить належну суму грошей.

Средние цены на металлолом в Украине

МеталлЦена
Черный металл7,1 грн/кг
Медь230 грн/кг
Бронза, латунь135 грн/кг
Латунь, стружка125 грн/кг
Алюминий40 грн/кг
Нержавейка45 грн/кг
Свинец40 грн/кг
В таблице показаны средние цены на лом металлов по Украине состоянием на 16 февраля 2022 года. В каждом конкретном пункте приема они могут отличаться в одну или другую сторону.

Що таке металобрухт

Якщо брати взагалі, то це будь-який предмет (чи предмети), які вже не виконують функцій, покладених на них заводом-виробником.

Наприклад, кузов старого тролейбуса. Це вже не транспортний засіб, він своє вже від’їздив и зараз є списаним. Тому, після проведення необхідних робіт цей кузов відправляється на переробку. Серед таких робіт, в першу чергу, демонтаж деталей, які не вироблені з металу (гумові, скляні, пластикові вироби).

Чи стара чавунна ванна. Зараз їх вкрай багато на пунктах прийому металобрухту. Справа в тому, що люди поступово міняють такі ванни на більш сучасні і набагато легші. Вони вже вироблені не з чавуну (і не з металів взагалі), а з сучасних — міцних та досить недорогих — полімерних матеріалів.

Види металобрухту

Звичайно, ціна металобрухту, в першу чергу, залежить від того, який саме це є метал. А вже потім — від інших параметрів.

  • чорний;
  • кольоровий;
  • дорогоцінний.

Чорні метали — це, в першу чергу, чавун і сталь. До речі, кузов і ванна, про які йшла мова вище, це саме чорні метали (їх люди між собою називають просто «чорнухою»). Ціна такого металобрухту зазвичай є низькою. Проте, його здають дуже багато. І зрозуміло, чому. Тих же ванн зараз можна знайти чимало. Люди просто позбуваються їх, ставлячи біля сміттєвих баків у дворі. Так, цього робити не можна, але таке явище все ж є масовим — випадки аж ніяк не можна назвати поодинокими. І дуже швидко за подібними предметами приходять ті, хто транспортують їх до пункту здачі металобрухту і отримують живі, готівкові кошти.

Що стосується кольорових металів, то ціни на них у приймальних пунктах, звичайно, є значно вищими, аніж на брухт чорних металів. Але і шукати професійним здавачам їх треба значно довше і важче. Не кажучи вже про дорогоцінні метали. Найчастіше їх добувають зі старих електронних приладів. Так, мова йде про грами, але кожен грам вартує чимало.